Header

2012 Results

Saturday AM Games:

Adult Men Club/Elite, Division 1, Field 13-     Champion:  Bethesda FC     Runner-Up:  Asadazo

Boys U6 Club/Elite, Division 22, Field 22-    Champion:  FPYC Fire- Dempsey     Runner-Up:  Quickfeet Soccer Club U6

Boys U6 Rec, Division 23, Field 8-    Champion:  MFC Friends United     Runner-Up:  Barca Golden Jets Academy

Boys U7 Rec, Division 24, Field 20-    Champion:  Barca Golden Jets Jr. Premier     Runner-Up:  SAC Ravens

Boys U7 Rec, Division 58, Field 9-    Champion:  Vienna AC     Runner-Up:  Cougars

Boys U8 Club, Division 28, Field 15-    Champion:  MFC Friends United Blue     Runner-Up:  ABGC Spartans 1

Boys U8 Elite, Divsion 30, Field 1-    Champion:  MFC Friends United White     Runner-Up:  Aresenal

Boys U8 Rec, Division 32/33, Field 11/12-    Champion:  The Force     Runner-Up:  Barca Golden Jets Jr Elite

Boys U9 Club, Divsion 37, Field 3-    Champion:  VYS Spartans White     Runner-Up:  PAC Elite 02 White

Boys U9 Club, Division 36, Field 6-    Champion:  The Blues     Runner-Up:  PWSI- Madrid

Boys U9 Elite, Division 38, Field 16-    Champion:  MUW 3v3 Bulls     Runner-Up:  Amigos

Boys U9 Rec, Division 40, Field 2-    Champion:  SAC BU9 Gold Stars     Runner-Up:  Patriots U9

Boys U10 Club, Division 5, Field 19-    Champion:  FC Orange Destroyers 1     Runner-Up: VYS Red Dempseys

Boys U10 Club/Elite, Division 4, Field 4-    Champion: PWSI Courage Green     Runner-Up: McLean Rangers

Boys U11 Club, Division 8, Field 7-    Champion:  FC Frederick- Riptide     Runner-Up:  Augusta FC

Boys U13/U14 Mixed, Division 17, Field 5-    Champion:  United FCC     Runner-Up: Tri-County Soccer Club Fusion

Boys U15/U16 Club, Division 21, Field 23-    Champion:  LMVSC Patriots     Runner-Up:  Eagles U15

Boys U15/U16 Club, Division 20, Field 21-    Champion:  MSI Impusle Blue     Runner-Up:  LMVS Patriots Red 2

Girls U6/U7 Rec, Division 50, Field 14-    Champion:  VYS Purple Pandas     Runner-Up: VYS Lava Girls

Girls U7/U8 Rec, Division 11, Field 24-    Champion:  Wildcats     Runner-Up:  VYS OLGC

Girls U8/U9 Club/Rec, Division 53, Field 17-    Champion:  Courage 02     Runner-Up: FC Frederick Power

Girls U11/U12 Club/Rec, Division 48, Field 18-    Champion:  Junior Majesics ’00     Runner-Up:  Sterling Impact

Girls U11/U12 Club/Rec, Division 59, Field 10-    Champion:  Vista LFC Tornado Blue     Runner-Up:  AC United Furies

Saturday PM Games:

Adult Men Club/Rec, Division 3, Field 13-    Champion:  OBGFC     Runner-Up:  Diablos FC

Adult Coed Rec, Division 42, Field 15-    Champion:  Waka Waka     Runner-Up:  Sage Impact

Adult Women/U16, Division 44, Field 19-    Champion:  Hood College     Runner-Up:  BCB

Boys U10 Club, Division 7, Field 8-    Champion:  Bulls     Runner-Up:  Red Team 1

Boys U11 Club, Division 9, Field 9-    Champion:  MFC Friends United     Runner-Up:  Rebels United 21

Boys U11/U12 Club/Rec, Division 13, Field 12-    Champion:  SAC Chelsea Blue     Runner-Up:  ARL United White

Boys U12 Elite, Division 12, Field 10-    Champion:  PWSI ’99     Runner-Up:  PWSI Courage Red Barca

Boys U13 Club, Division 16, Field 14-    Champion:  Real Heat     Runner-Up:  Eagles U13

Boys U13/U14 Elite, Division 15, Fields 11/18-    Champion:  Adrenaline FC     Runner-Up:  TYBG

Girls U10/U11 Club, Division 46, Field 20-    Champion:  MFC Friends United     Runner-Up:  FPYC Zoom

Girls U10/U11 Elite, Division 49, Field 22-    Champion:  Chelsea FC     Runner-Up:  VYS Freedom Red 1

Girls U13/U14 Club, Division 55, Field 23-    Champion: VSA Heat White     Runner-Up:  Herndon Wanderers

Girls U14 Elite, Division 56, Field 21-    Champion:  Powderpuff Girls     Runner-Up: VYS Strikers Red 1

Sunday AM Games:

Adult Men Club, Division 2, Field 16-    Champion:  Asadazo     Runner-Up:  Talon FC

Adult Coed Rec, Division 43, Field 15-    Champion:  Fusion     Runner-Up:  Talon FC

Boys U7/U8 Rec, Division 27, Field 7-    Champion:  Woodbridge Soccer Club U8     Runner-Up:  Gnston Lasers

Boys U9 Club, Division 35, Field 8-    Champion:  Real Flamingos     Runner-Up: ASC Legends Black

Boys U9 Elite, Division 39, Field 9-    Champion:  MUW 3v3 Bulls     Runner-Up: Amigos

Boys U9 Rec, Division 41, Field 10-    Champion:  MSI Cougars 2     Runner-Up: MSI Cougars 1

Boys U10 Club/Elite, Division 6, Field 5-    Champion:  Bowie U11 Elite     Runner-Up:  Prince William Country Arsenal

Boys U11/U12 Club/Rec, Division 10, Field 6-    Champion:  GFSC Barcelona     Runner-Up:  SVU U11 Boys

Girls U8/U9 Club/Rec, Division 19, Field 14-    Champion:  ASC Explosion Black     Runner-Up:  VYS The Fury Red

Girls U10-U12 Club/Rec, Division 25, Field 13-    Champion:  AC United Furies     Runner-Up:  FPYC Blue Flame

Girls U10-U12 Club/Rec, Division 47, Field 12-    Champion:  FF Crew     Runner-Up:  VYS Pride Red 2

Sunday PM Games:

Boys U7-U9 Elite, Division 31, Field 8-    Champion:  Arsenal     Runner-Up:  McLean McMasters

Boys U8 Club, Division 29, Field 14-    Champion:  WBSC U8 Blue     Runner-Up:  Diplomats

Boys U9 Club, Division 34, Field 9-    Champion:  Amigos     Runner-Up:  ASC Legends Gold

Boys U9 Elite, Division 38, Field 16-    Champion:  WBSC U7 Blue     Runner-Up:  Yellow

Boys U13/U14 Club/Elite, Division 18, Field 13-    Champion:  Tad Nation     Runner-Up:  One-Two Touch Soccer

Boys U13/U14 Club/Elite, Division 14, Field 10-    Champion:  DCST Blue Metros 98     Runner-Up:  St. Jane Wolfpack

Girls U8/U9 Elite, Division 51, Field 15-    Champion:  ASC Explosion Gold     Runner-Up:  Courage ’02

Girls U10 Rec, Division 52, Field 12-    Champion:  Blue     Runner-Up:   Belmont FC

Girls U12/U13 Club, Division 54, Field 5-    Champion:  Courage ’99     Runner-Up:  VYS Freedom Red 2

Girls U14-U16 Mixed, Divisions 57/45, Fields 6/7-    Champion:  VYS Strikers Red 2     Runner-Up:  SCM Vipers